Главная Новости организации Об организации Аудиоподкаст Видео Контакты
Dukascopy Bank SA
Главная

Чи дотримуються права людини правоохоронцями?

| Печать |
Автор Administrator   
24.11.2011 г.
Правозахисники розпочали перевірку роботи міліції у райвідділах, дільничних пунктах. Простежать і за роботою патрульних служб та інспекторів ДАІ

Київський райвідділ відомий гучними справами з приводу тортур у міліції. Восени 2008 року з третього поверху, нібито не витримавши фізичного насильства, вистрибнув Гліб Скант, чоловіка затримали у власній квартирі за підозрою у вживанні наркотиків, однак пізніше експертиза цього не підтвердила. Стрибнувши, Скант зламав хребет, чоловікові все ще важко пересуватися. Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом зловживання службовими повноваженнями співробітниками київського райвідділу, проте до цих пір ведеться слідство, кажуть правозахисники. До рук міліціонерів цього ж райвідділу восени минулого року за бійку потрапив і Яків Строган. За словами чоловіка, правоохоронці четверо діб його катували - били, застосовували струм, примушували пити нашатирний спирт, а за закриття кримінальної справи вимагали 10 тисяч доларів. Незважаючи на наявність доказів і сліди крові Строгана в катівня кімнаті, прокуратура складу злочину не знайшла. А коли Строган публічно заявив про тортури, його незаконно затримали і вже безпосередньо в Київському райвідділі, вночі знову жорстоко побили, вважають захисники чоловіки. Саме через ці гучних справ моніторинг дотримання прав людини в діяльності МВС вони почали з Київського райвідділу. Кажуть: перевіряють, наскільки доступна допомога правоохоронців, перше невідповідність нормам - не видно контактних телефонів керівництва.
«Не можна побачити цих телефонів, які є, будь ласка, як-то можна вирішити це питання, щоб були висвітлені належним чином?»

Це черговий відразу виправляє - включає світло в приміщенні. Крім того, кажуть правозахисники, немає вільного доступу до чергового офіцера, тому про свої проблеми спочатку доводиться розповідати по телефону. Взагалі ж, запевняють експерти, дотримання формальностей може зіграти важливу роль у захисті власних прав.

Інна Захарова, Харківська правозахисна група: «Найголовніше - фіксує чи черговий, а зазначений вище черговий фіксує, хто заходить в цю кімнату, бо з цього району у нас є скарги, де людей не фіксували а потім били. Якщо ви почнете доводити, що вас били або застосовували до вас заходи незаконного впливу, вам скажуть, що вас взагалі тут не було ».

Моніторинг проводитимуть у всіх областях країни протягом тижня, якість роботи міліції перевірятимуть в райвідділах, дільничних пунктах, простежать також за роботою патрульної служби та інспекторів ДАІ, розповідає координатор моніторингу в Київській області.

Андрій Діденко, координатор моніторингу в Київській області: «Оцінити, наскільки міліція відповідає нормам чинного законодавства, наскільки вона виконує накази керівництва свого відомства, наскільки вона коректно і ввічливо звертається з громадянами і таким чином з'ясувати, наскільки сьогоднішня міліція відповідає вимогам сучасності».

Результати моніторингу правозахисники опублікують в Україні та Європі, надішлють їх також керівництву МВС. А після обіцяють провести чергові дослідження, щоб простежити, чи змінилася ситуація.
 
След. »
Dukascopy Bank SA

Кто на сайте?

Dukascopy Bank SA