Главная Новости организации Об организации Аудиоподкаст Видео Контакты
Главная arrow Новости в Украине arrow Поради власнику самочинно зведеної будівлі

Поради власнику самочинно зведеної будівлі

| Печать |
Автор Левченко Екатерина   
10.05.2011 г.
На кожен другий об'єкт, який споруджують в Україні, не має належної дозвільної документації, кажуть у Державній архітектурно-будівельній інспекції.
Особливо велика проблема самочинного будівництва - у прибережних зонах відпочинку.
Щоб отримати право власності на самочинно збудований будинок або котедж його треба узаконити. Це надасть вам право володіти, розпоряджатися та користуватися будинком: продавати, передавати у спадщину, тощо.
До цього року, забудовники мали можливість визнати право власності на самочинно зведену будівлю шляхом отримання судового рішення у порядку цивільного законодавства, попереднє зібравши відповідну технічну документацію у пожежників, санстанції тощо.

Що робити?
У лютому 2011 року прийнятий Закон «Про регулювання містобудівної діяльності» який встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності. Відповідно до цього Закону у квітні постановою Кабінету Міністрів затверджено порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
Отже, першим етапом будівництва є розробка проекту і отримання всієї дозвільної документації до початку будівництва. У цьому випадку будівництво та його узаконення у правовому порядку не можна бути поставити під сумнів. Однак, законодавець надає можливість прийняття в експлуатацію будівель і споруд побудованих до 31 грудня 2009 року без наявності дозволу на виконання будівельних робіт. Враховуйте те, що на практиці оформлення документів може суттєво затягнути початок будівництва.

Що с земельною ділянкою?
Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем. Отже, невід’ємною та основною частиною є оформлення відношень щодо землі, на якої забудовник має намір споруджувати об’єкт. Ви маєте право приватизувати земельну ділянку або орендувати. Оренда земельної ділянки може бути короткостроковою – не більше 5 років та довгостроковою  - не більше 50 років.
Процедура узаконення будівлі та/або приватизації земельної ділянки не досить складна, але ж досить тривала. Майте на увазі, що це забере у вас більшість вашого робочого часу, а у де яких випадках здоров’я. Отримати право власності на самочинне будівництво на даний час потребує спілкування з різними інстанціями, очікування у чергах. Тому, час вирішити, будете ви самостійно діяти або через юридичну компанію. 
Якщо ви все ж таки вирішили діяти самостійно, зауважте що необхідно вивчити законодавство стосовно процедури та порядку узаконення самочинного будівництва, приватизації земельної ділянки. Потім скоординуйте графік вашої роботи та роботи органів, куди саме вам треба звертатися. Виправте, які документи вам необхідно подати, та які документи отримати, подекуди таке звернення та спілкування з установами не є одноразовим.  Отже, при плануванні свого робочого часу додатково залишайте віконце у час або два припустивши його на очікування в установах, та частіше у переносі такого спілкування із-за не подання всього пакету документів.

Хто може допомогти?
Якщо ви вибираєте економію вашого часу, збереження дорогоцінного здоров’я та грошей – вибирайте досвідчених юристів. Дивиться на досвід роботи у сфері нерухомості, земельних правовідносин та запам’ятайте що дешеві послуги це неякісні послуги. За досвід, термінове вирішення питання без конфліктів з місцевою владою та іншими є розумний розмір винагороди.
Також зауважте те, що згідно Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» у разі виявлення факту самочинного будівництва інспекція державного архітектурного контролю має право позиватися щодо знесення зазначеного об’єкту. За рішенням суду самочинно збудований об’єкт підлягає знесенню з компенсацією витрат, пов’язаних з ним, за ваш рахунок.
 
 
« Пред.   След. »